Дали во Македонија се почитуваат стандардите за безбедност при работа?: 61 годишник се здобил со тешки повреди додека извршувал градежни работи

t

На 06.06.2022 во 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во приватна болница во Скопје со тешки телесни повреди бил донесен Б.К.(61) од Куманово. Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека извршувал градежни работи на објект во изградба на подрачјето на Центар.

Известен бил Трудов инспектор и се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Деспотовски: Не даваме пари однапред за електричните…

„Со новиот концепт на ТИРЗ воведовме механизми…

Црвен аларм во Кина: Најмногу заразени со…

Во Кина се регистрирани повеќе од 2.400…

(Видео) Трагедија: Автобус со деца од Србија…

Во Бугарија се превртел автобус со деца…

Левица: Власта ќе даде 130 милиони евра…

Камен темелникот за наводната фабрика за електрични…

Човекот кој го уби монструмот во Цетиње…

Ненад Калуѓеровиќ од Цетиње е на распит…