Објавено на:

Дали семејството на Путин се крие во специјално дизајниран подземен град во Сибир?

t

Владимир Путин ги сокрил членовите на своето семејство во подземен град во Сибир, изјави руски професор, цитиран од западните медиуми.

Политикологот Валери Соловеј открива дека се работи за луксузен бункер на планините Алтај, кој изгледа како подземен град и е дизајниран за нуклеарна војна. Тој не прецизираше за кои луѓе од потесното опкружување на рускиот лидер станува збор, но најверојатно мислеше на поранешната гимнастичарка Алина Кабаева, за која се шпекулира дека е негова партнерка.


Поради опасноста од нуклеарна војна, експертите ги именуваа најсилните оружја на Русија. Таков е, на пример, тенкот „2C7 Peony“ или „Small“, кој се користел во битките кај Киев. Се верува дека со еден истрел може целосно да ги уништи зградите наменети за засолништа. Обично се користи за напади на командни пунктови на непријателот. Може да истрела и нуклеарна муниција, пишува „24 часа“.

Друг топ на Москва се крстосувачките ракети Калибар со кои Русија го бомбардира градот Одеса. Тие тежат над два тона и имаат домет до 2400 km. Во телото на ракетата може да се додаде експлозив или хидрогенска бомба. Видеата на Интернет покажуваат како таков проектил целосно уништува складиште во Одеса.

„ТОС-1 Буратино“ е тежок пламенофрлачки систем кој истрелува два типа ракети. Некои цицаат кислород околу нив за да предизвикаат експлозија. Ова е едно од најопасните оружја што ги има Русија бидејќи ги убива сите во зоната на експлозија од 300 метри. Жртвите можеби немаат никакви надворешни повреди, но нивните органи се сериозно оштетени. Вториот тип на проектили што ги лансира Пинокио ​​се запаливи. Очевидци велат дека виделе како автомобилот се приближува до украинската граница.

Другите нуклеарни оружја со кои располага Русија вклучуваат нуклеарни боеви глави кои можат да се постават на проектили, „Кралската бомба“ – најголемата бомба во светот и „Татко на бомбите“, која чини 16 милиони долари и шири 44 тони ТНТ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарски експерт за Дејли мејл: Можен е…

Највисоките безбедносни функционери на Владимир Путин разбираат…

Германска зоолошка ќе го менува името на…

Дива свиња по име Путин, кој живее…

Ахмети со порака до Путин: Да се…

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска во…

Путин со закана: Секој што ќе воведе…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека…

Ердоган ќе разговара со Путин за прекин…

Портпаролот на Кабинетот на турскиот претседател, Ибрахим…