Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ? Апасиев го објави референдумското прашање!

t

За разлика од ДПМНЕ, ние ќе ги напаѓаме заклучоците на Собранието за францускиот предлог, за да не му даваме на Талат муниција да го толкува Уставот како да е уставен судија, вели Димитар Апасиев во денешното гостување во “Само интервју” на Канал 5 телевизија.

Референдумското прашање ќе гласи:

Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ со прифаќање на заклучоците на Владата со број…? ќе го цитираме бројот, вели Апасиев.

Сметаме дека ова е практично невоможно да се одбие таа иницијатива формално правно, објасни Апасиев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зошто Мицкоски ги брани избрканите од „Комуналец“,…

Отстранувањето на речиси 40 лица од платниот…

Спроведовте бејрутизација на Македонија, ние сме полупротекторат…

„Воведовте башибозук демократија, ние станавме косовски полупротекторат,…

Aпacиев – каков кpaј: Министрите на Д…

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев на Твитер…