Дамовски: Лаже министер за правда! И тие 8% кои веруваат во правосудниот систем се многу

t

И тие 8% кои веруваат во правосудниот систем се многу вели Бори Дамовски, откако министерот за правда Никола Тупанчески конечно призна дека на натпреварот Македонија-Италија во Палермо бил гратис, и што е поважно, лажел дека се си платил.

Лаже министер за правда! И тие 8% кои веруваат во правосудниот систем се многу, потенцира Дамовски, кој е само еден од многуте јавни личности кои реагираа за целиот случај.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хорор на автопатот Тетово-Гостивар: Голф излетал од…

Денеска, околу 19 часот, на автопатот Тетово-Гостивар…

Бесими дециден: За поголеми плати треба да…

Да бев во позиција да им кажам…

Инвестициски бум во Србија: Мерцедес и Тојота…

Република Србија може да добие две нови…

(Видео) Падна Лиман – упориштето на украинските…

Упориштето на Доњецк падна во рацете на…

Здравствени придобивки од пивото: 10 причини зошто…

Конечно и љубителите на пивото може да…