Даниловски: Пикот со по неколку илјади заразени на ден ќе биде кон крајот на месецов

t

Омикрон е почеток на крајот на пандемијата, вели за Канал 5 епидемиологот Драган Даниловски.

Според него, иако најновиот бран започна пред пет дена, сегашните показатели велат дека пикот со по неколку илјади заразени на ден ќе биде кон крајот на месецов, а бидејќи болниците не се оптоваруваат, и се намалува бројот на починати, не треба да бидеме загрижени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дополнителни 36 спасувачи ќе бидат испратени во…

Дополнителни 36 припадници на специјалните сили обичени…

САД ја поздравуваат деескалацијата на реториката меѓу…

САД ги поздравуваат напорите на лидерите на…

Бугарското МНР ја искара Македонија: Се однесуваа…

Остра реакција на бугарското МНР по тензијата…

Бугарскиот МВР ироничен: Ќе ви подариме три…

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и…

(Видео) Еве како Ангел Христов и останатите…

Неколку бугарски медиуми и провокатори на социјалните…