Да беше Ленин – Сталин со Квиско ќе го блокираше Скопје во 2018-та и немаше да ни сменат име

t

Да беше Ленин Сталин во 2018-та ќе го сочуваше името со блокирање на Скопје, пишува на Фејсбук Сашо Панговски.

– Ленин има под контрола околу 150 автобуси.

Да беше по некоја случајност Стаљин, октомври 2018-та ќе го закочеше Шкуп со другар му #Квиско заедно и денес немаше да мораме да враќаме име #јер ќе беше сочувано.

И „херојот” Ковачки можеше да викне 200-300 војници….

Епа чорба македонче.

#ИметоДаГоВратитеПедери – напиша Панговски на Фејсбук.

ЛИНК од објавата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје: Загина пешак

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје…

МВР во акција: Серија апсења во Скопје

На 28.01.2023 во 18.40 часот на подрачјето…

Рекордна посета на Зоолошката градина за овој…

Зоолошката градина во Скопје денес ја посетија…

Арсовска: Се решава проблемот со јавниот превоз…

Во врска со проблемите со јавниот превоз…