Да бидеме хумани: На малата Ина и се потребни 30 илјади евра за операција која ќе и го спаси животот

t

На малата Ина и е потребна нашата помош. Имено 6 годишното девојче боледува од тумор на мозокот кој и предизвикува епилптични напади и е потребно итно отстранување.

За операцијата која на Ина Илиевска ќе и го промени животот се потребни 30 илјади евра. Хуманите граѓани кои сакаат да помогнат можат да донираат преку неколку телефонски броеви, но и директно на сметката за донации.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бразилската полиција ловеше наркобосови: 13 лица загинаа…

Најмалку 13 лица загинаа кога полицијата во…

Полскиот премиер бара Норвешка да го дели…

Полскиот премиер, Матеуш Моравјецки, говорејќи на младински…

(ФОТО) Морничаво: Ова е момчето кое направи…

18-годишен маж отвори оган во основно училиште…

Алијанса за Албанците: ДУИ ги направи албанските…

Синоќешниот инцидент во Чаир во којшто учествуваа…

Македонците од Албанија го одбележаа 24 Мај…

Етничките Македонци од Пустец и Албанија денеска…