Објавено на:

ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА 8-ГОДИШНИОТ АЦЕ: Ова насмеано момче има потреба од лекување во странство

t

Да му помогнеме на Аце за што побрзо да се врати на безгрижната детска игра.

Аце има 8 години и по втор пат е опериран од тумор во мозокот. Нашето момче треба да продолжи со посебен радиолошки третман надвор од нашата држава за што се потребни финансиски средства од 80.000 евра.

Да донираме сите за Аце и да му помогнеме во неговиот пат кон излекувањето.

Сите потребни информации како да донирате, ги имате на фотографијата подолу:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПИПЕРКИТЕ ЌЕ БИДАТ УНИШТЕНИ АКО СЕ ВРАТАТ…

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) вчера…

Кремљ: Азербејџанскиот претседател му се извини на…

Војници од рускиот мировен контингент загинаа кога…

Груевски се обрати до членството: Заев и…

Деновиве Христијан Мицковски и раководството на партијата…

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа сега има…

По повод синоќешната 79-годишнина од убиството на…

Прегазен малолетник велосипедист – Итно бил пренесен…

Велосипедист, малолетник е тешко повреден откако го…