Да не го турна Путин: На социјалните мрежи се мајтапат со Бајден

t

Американскиот претседател Џо Бајден падна од велосипед додека се возел на плажата Рехобот во Делавер.

Претседателот на САД кој има 79 години, застанал да поздрави група добронамерници кои го поздравуваа. На видеото кое се појави на социјалните мрежи, Бајден на почетокот изгледаше добро додека ја стави едната нога на подот, но другата нога му се закачи на педалата, поради што падна на земја.

Сепак, иако беше јасно зошто Бајден падна, републиканците и членовите на десничарските американски медиуми ја искористија приликата да го нападнат претседателот на САД.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трамп од Тексас: Вратете ме во Белата…

Претседателските избори во САД во 2024 година…

Следната студена војна ќе биде меѓу САД…

Поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер смета…

Вучиќ ја продаде куќата: Америка ќе биде…

Србија успеа да го издржи притисокот од…

(Видео) Хорор во Мисисипи: Бајден прогласи вонредна…

По разорното торнадо што го погоди југот…

САД ги преминаа сите граници на пристојност

Соединетите Американски Држави, во обид да воспостават…