Да не може човек по улица да оди: Скопјанец нападнат во Сарај!

t

На 05.10.2022 во 23:30 часот во СВР Скопје, Р.Р.(48) од Скопје пријавил дека во с.Сарај, скопско, бил физички нападнат од едно лице.

Се работи на расчистување на случајот, велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Ноќеска нов напад на Одеса со…

Ноќеска руските воздушно космички сили изведоа нов…

Познат кардиохирург го нападнал директорот и медицинска…

МВР информира дека денеска околу 10.00 часот…

Носорог убил чувар во зоолошка и тешко…

Чувар во зоолошка убиен од носорог, а…

Претреси на осум локации во Сарај и…

Во заедничка координирана акција на полициски службеници…

Во Сарај пронајдени автоматска пушка и куршуми

На 02.08.2023 полициски службеници од Одделението за…