Да не смее човек на улица да излезе: Мажи каснати од кучиња во Тетово и Прилеп

t

На 06.02.2023 во 10:45 часот во СВР Тетово, 75-годишниот А.Р. од тетовско Боговиње пријавил дека на локалниот пат во селото бил каснат од куче скитник.

На 06.02.2023 во ОВР Прилеп, К.К.(60) од Прилеп пријавила дека на ул.„Димо Наредникот“ во Прилеп била касната од куче скитник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Што се случува?! И наставник во Прилеп…

Битолската полиција вечерва го приведе 54 годишниот…

19-годишник силувал малолетно девојче од тетовско

Деветнаесетгодишно момче од селото Крушопек, Скопско е…

Не било главен град, центар било: Касами…

Тетовскиот градоначалник Билал Касами се огласи во…

Од СДСМ велат Касами е изгубен во…

Од владејачката партија СДСМ, денеска реагираа на…