Да ти е страв по улица да одиш: Тешко повреден малолетен пешак во Скопје

t

На 26.09.2022 во 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Методија Митевски“ во Скопје, патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.Џ.(28) од Скопје, удрило во малолетен пешак од Скопје, информира МВР.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Да беше Ленин – Сталин со Квиско…

Да беше Ленин Сталин во 2018-та ќе…

Болна работа: Малолетник од Скопје силувал малолетничка

Денеска (28.11.2022) во 02.20 часот, полициски службеници…

Лишени од слобода крадци од Скопје

По преземени оперативни мерки и активности од…

Денеска во центарот на Скопје се отвара…

Денеска во Скопје со церемонија која ќе…

Што се случува со децата? Скопјанец прјавил…

Жител на Скопје вчеравечер пријавил дека неговиот…