Објавено на:

Двајца кумановци приведени поради Марихуана – МВР не открива за колку грама за да не се срами

t

Кумановската полиција приведе двајца кумановци кај кои била пронајдена марихуана, соопштија денеска од СВР Куманово. – Вчера во 19.40 часот, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода Н.С.(22) и М.Г.(32) од Куманово затоа што кај нив била пронајдена марихуана, соопштија од полицијата. По целосното документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонија на месечно ниво троши најмалку струја…

Претседателот на РКЕ, Марко Бислимовски информира дека…

ЕК си постави ултиматум сама на себе:…

За прв пат денеска Европската Комисија се…

Пак се буричка во Уставот? Пендаровски се…

Претседателот Стево Пендаровски денеска прими делегации на…

Пекевски: Сметам дека после јуни Албанија ќе…

Политичкиот аналитичар Синиша Пекевски смета дека бугарското…

Владата го овласти амбасадорот Талески да даде…

Владата на Република Македонија соопшти дека на…