Двајца повредени во сообраќајката на Плетвар

t

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа која вчера околу 14:20 часот се случи на Плетвар.

Од МВР информираат дека на магистралниот пат Градско-Прилеп, во близина на крстосница за с. Раец, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „Волво“ со албански национални ознаки, управувано од Л.Д.(50) од Република Албанија и патничко возило „Ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од К.М.(48) од Прилеп.


-Во несреќата со телесни повреди се здобиле возачот на патничкото возило К.М. и сопатникот Е.А.(41) од Прилеп, констатирани во болницата во Кавадарци, информираат од МВР.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кавадарци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Апасиев: СДС ја инструментализира тајната полиција…

Пратеникот во македонското Собрание и лидер на…

УЧК по улици ви парадира и не…

Ситуацијата пред Собранието на РМ денска ескалираше…

Димитров: На крајот сите ќе бидеме губитници,…

За било какво насилство нема оправдување. Протестите…

Граѓаните гневни: Ковачевски и Османи видовити, секоја…

Не стивнуваат обвинувањата кон власта дека провокациите…

СДСМ без срам и перде се јавија…

„Вечерва граѓаните беа сведоци на нови инциденти…