Двајца скопјани нападнале полицајци па завршија во станица

t

На 23.11.2022 во 00.10 часот во населба Хиподром – Скопје, полициски службенци од СВР Скопје ги привеле Ж.Б.(47) и Г.С.(47), двајцата од Скопје, затоа што агресивно се однесувале кон полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Косовската полиција воведе 12-часовно работно време поради…

Припадниците на косовската полиција се префрлија на…

Голема количина тутун и цигари без акцизни…

Во координирана акција на Секторот за контрола…

Француските синдикати тврдат дека вчера во Франција…

Најмалку 108 полицајци и жандарми се повредени…

Албанската полиција заплени 13 килограми хероин во…

Албанската полиција заплени 13 килограми и 750…