Двајца скопјани се степале во двор од објект за згружување лица во Гази Баба

t

На 15.04.2022 околу 00:50 часот во Полициската станица Гази Баба, било пријавено дека во двор од објект за згрижување лица на ул.„Перо Наков“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу А.И. (35) од с.Стајковци, скопско и Л.С.(18) од Скопје.

Извршен бил увид од екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Семејна драма во Струмица: Се тепале татко…

На 01.05.2022 во 21.35 часот во СВР…

Вработен во маркет во Скопје натепал дедо…

МВР информира дека дошло до тепачка во…

Двајца скопјани се степале во двор од…

На 15.04.2022 околу 00:50 часот во Полициската…

Нема што судот да решава: Доверител и…

На 12.04.2022 во 08:45 часот во Полициската…