Двајца Холанѓани излетале со Мерцедесот кај Миладиновци

t

На 19.03.2022 во 08,30 часот на автопат Куманово-Скопје во близина на село Миладиновци, се случила сообраќајна несреќа во која А.Д.Л.(21) од Холандија, управувајќи патничко моторно возило „мерцедес“ со холандски национални ознаки излетал од коловозот.

А.Д.Л и неговиот сопатник К.П.С. (27) од Холандија биле пренесени во Градска општа болница „8-ми Септември“ каде од доктор кај К.П.С. била констатирана повреда, додека кај А.Д.Л. констатирана е тешка телесна повреда.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР-Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарија ги повикува нејзините државјани во најскоро…

Во врска со комплицираната ситуација, Министерството за…

Се јави и “македонскиот Бугарин” Митрев: Примитивизам…

„Покажавме примитивизам и во какво болно општество…

Токио бара извинување од Москва за апсењето…

Јапонскиот министер за надворешни работи Јошимаса Хајаши…

Европратеници: Нема ЕУ за Србија ако не…

Дел од пратениците во Европскиот парламент сметаат…

(Фото) Претрес во Битола: Пронајден хероин, приведен…

На 26.09.2022 во Битола, полициски службеници од…