ДВА ГОЛА ЗА ДВЕ МИНУТИ: Миовски фантастичен, Македонија го “гази” Гибралтар

t

Репрезентацијата на Македонија фуриозно тргна против аутсајдерот Гибралтар и уште во воведната фаза даде три погодоци. Откако Енис Барди изведе мајсторија од слободен удар, двапати меѓу стрелците се запиша Бојан Миовски

Младиот напаѓач го постигна својот деби погодок за националниот тим во 14. минута, откако со глава откосо стрелаше по центаршут на Барди. Веќе во следната акција, по лоша дефанзивна реакција Миовски го даде и вториот гол за Македонија. 

  • Првите два гола на Миовски за Македонија: 

Иако Благоја Милевски тргна со комбиниран состав и дури седум измени, репрезентативците реагираа позитивно на тешкиот пораз против Грузија и максимално сериозно тргнаа против Гибралтар. 

Извор: Гол.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе преземе ли некој нешто?! Никнува нов…

На 7 октомври во Охрид ќе се…

Егзодус на работна сила: Намален бројот на…

Бројот на работниците во индустријата во периодот…

Пендаровски на средба со албански пратеници: Односите…

Претседателот Стево Пендаровски денеска прими делегација на…

“Најмногу не сакаат”: Од земјите од регионот…

Стејт департментот соопшти повеќе од две милијарди…

Ни колку на попис ги нема, а…

Вкупно 181 граѓанин на Македонија се пријавени…