Објавено на:

Две бабички се степале кај Зелено пазарче – случајот е пријавен во полиција

t

83-годишна пензионерка вчера пријавила во полиција дека дваесет години помлада жена ја нападнала со тврд предмет во близина на Зелено пазарче во центарот на Скопје.

„На 06.04.2022 во 14.15 часот Р.К.(83) од Скопје пријавила дека околу 13.40 часот кај Зелен пазар била физички нападната со тврд предмет од Г.Ч.Т.(62) од Скопје“, се вели во полициското соопштение.

Од МВР додаваат дека бил сочинет записник по чл.12 од ЗППЈРМ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нова песна и видео спот на Брука…

Брука со нова песна и видео -…

Две бабички се степале кај Зелено пазарче…

83-годишна пензионерка вчера пријавила во полиција дека…

Четворица мажи со палка тепале жена во…

Соопштението до медиумите од ОЈО го пренесуваме…