Две бебиња се родија во скривница среде гранатирање и експлозии

t

Среде гранатирање и експлозии, две машки бебиња се родени во петокот во засолниште за бомби во јужниот украински град Керсон, изјави украинскиот министер за здравство.

„Животот продолжува, ние раѓаме деца и никој не може да не победи! Олех Лиашко напиша во објава на Фејсбук во саботата, додавајќи дека е „неверојатно горд на нашите лекари“.


Лиашко рече дека неговото министерство „го прави она што е можно и невозможно за да обезбеди болниците да имаат се што им треба“.

„Никогаш не мислев дека ќе барам панцири за лекарите“, додаде тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најава за нова војна: Руски сенатор вели…

Руски сенатор: Темата за денацификација на Европа…

Украинска пратеничка: Со купување на руска нафта…

Годинашниот Светски економски форум (СЕФ) ќе се…

(Видео) Гајнудин: Цел исламски свет очекува претседателот…

Целиот исламски свет очекува претседателот Владимир Путин…

You Tube ги отстранува каналите поврзани со…

„YouTube“ отстрани повеќе од 70.000 видеа и…

Убиени повеќе од 200 украински војници, соборени…

На 88-от ден од специјалната операција во…