Две жени повредени во сообраќајка во Скопје

t

На 20.03.2023 во 13.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Лазар Личеновски“ во Скопје, патничко возило „опел мерива“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Љ.(60) од Скопје, излетало од коловозот.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката С.Љ.(59) од Скопје, а со телесни повреди се здобила уште една сопатничка Ф.М.Љ.(33) од Скопје констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јандриоски до двете најголеми партии во Македонија:…

Фејсбук статус на Кристиан Јандриоски: Советниците на…

Пригожин одговори: Не заминувам од Украина, не…

Членовите на групата „Вагнер“ немаат намера да…

ХОТЕЛИЕРИТЕ И УГОСТИТЕЛИТЕ КУБУРАТ СО ПЕРСОНАЛ: Готвачи…

На Саемот за сезонско вработување во туризмот…

Маж од струшко си ја нападнал ќерката…

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Б.С.(60)…

Плинска боца предизвика пожар во стан во…

Повредени лица нема, направена е само материјална…