Две жени се повредени во сообраќајка, завршиле во болница

t

МВР извести дека вчера во 15.50 часот е пријавено дека на регионалниот пат помеѓу Пирок-Тетово кај село Камењане, се случила сообраќајна несреќа помеѓу возило „ауди“ управувано од А.Б.(34) од село Боговиње и возило „БМВ“ управувано од У.М.(31) од Ново село.

„Во несреќата со тешки повреди се здобила сопатничка од возилото „БМВ“ Љ.С.(52), а со телесни повреди се здобила уште една сопатничка Х.С.(24), констатирани во Клиничката болница Тетово. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово“, извести полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица: Касами повика на рушење на уставниот…

Првиот човек на Движењето Беса и актуелен…

Спасовски: Доверената организација на Самитот на ОБСЕ…

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот…

МВР: Лажна е веста дека исчезнатото девојче…

Лажна е веста дека исчезнатото 14-годишно девојче…

НЕ НАСЕДНУВАЈТЕ НА ЛАГИ: Не е точно…

Не е точно дека исчезнатото 14-годишно девојче…

ОБЈАВЕНО ВИДЕО: Симнато црковното, а поставено албанското…

Скандалозен настан се случи денеска во тетово…