Две eкcплозии во Сараево, ова се деталите

t

Утрово и во текот на изминатата ноќ две експлозивни направи експлодираа во сараевските населби Пофалиќи и Возуќе.

Рано утрово е фрлена експлозивна направа пред кафуле во населбата Пофалиќи, соопшти полицијата.

Експлозиите се случиле нешто по 5 часот и за среќа нема повредени, јавува порталот Кликс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Црн пакет фрлен пред рускиот конзулат…

Сомнителен пакет денеска беше фрлен до рускиот…

Брачен пар од Сараево сака да го…

Светот го обиколи веста дека бебе е…

ЕУ да даде приоритет на интеграцијата на…

Италијанската премиерка Џорџа Мелони изјави денеска дека…

Вучиќ зема најмала плата од сите претседатели…

Иако вчера му беше зголемена платата, српскиот…

Гренел: Трамп сакаше економски развиен Балкан, дојде…

Поранешниот специјален пратеник на американскиот претседател Доналд…