Две eкcплозии во Сараево, ова се деталите

t

Утрово и во текот на изминатата ноќ две експлозивни направи експлодираа во сараевските населби Пофалиќи и Возуќе.

Рано утрово е фрлена експлозивна направа пред кафуле во населбата Пофалиќи, соопшти полицијата.


Експлозиите се случиле нешто по 5 часот и за среќа нема повредени, јавува порталот Кликс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полицијата на нозе: Напад со експлозивна направа…

Експлозивна направа е фрлена синоќа околу 23…

Шаленберг: Имам чувство дека го губиме Балканот

Министерот за надворешни работи на Австрија, Александер…

„Европскиот мировен проект во Западен Балкан“: Без…

Во спорот со соседна Бугарија правиме се…

Европските компании го префрлаат производството од Кина…

Светските проблеми со трговијата и транспортот, предизвикани…

(Видео) Си лабавеше на плажа, а потоа……

На социјалните мрежи се појави видео од…