Девојка од Гостивар ограбила сограѓанин во маркет – ова се деталите

t

На 27.12.2021 околу 21.00 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ја лишиле од слобода С.У.(28) од Гостивар.

Таа се сомничи дека претходно, во маркет на ул.„Беличица“ во Гостивар, извршила кражба над 33-годишен гостиварец. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот.

По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

Македонец уапсен во Софија! Определен му е…

Македонски државјанин е уапсен и обвинет откако…

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…

Велешанка ги тепала сопругот, свекрвата и синот…

Вистинска семејна драма се случила вчеравечер во…