Девојка од Гостивар ограбила сограѓанин во маркет – ова се деталите

t

На 27.12.2021 околу 21.00 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ја лишиле од слобода С.У.(28) од Гостивар.

Таа се сомничи дека претходно, во маркет на ул.„Беличица“ во Гостивар, извршила кражба над 33-годишен гостиварец. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот.

По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Фотографии” од апсење на Трамп ги преплавија…

Социјалните мрежи ги преплавија лажни фотографии од…

Пронајден кокаин во вредност од 30.000 ЕВРА!…

Гостиварецот, кај кого при претрес на домот,…

Приведен кичевчанец кај кого е пронајдена марихуана

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против С.Б.(36)…

Пронајдени оружје и муниција, приведени две лица…

На 17.03.2023 во Прилеп полициски службеници од…

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…