Објавено на:

Девојки и жени танцуваат во знак на солидарност со финската премиерка Сана Марин

t

Иницијативата на жените од Финска по нападите врз Марин по објавувањето на видеа снимени за време на приватна забава.

Не стивнуваат реакциите против финската премиерка Сана Марин, откако на социјалните мрежи се прошири видео на кое таа танцува и се забавува за време на приватна забава. Но покрај критиките, на социјалните мрежи се појави “акција” за поддршка и одбрана на премиерката на Финска, Марин.

Девојки и жени од Финска и од Данска во последните неколку часа на своите социјални профили објавуваат видеа од танцување и забава, исто како премиерката Марин. А финската премиерка е означена во различните објави придружени со натпис: „Солидарност со Сана“.

Сана Марин направи и тест за користење на дрога, а резултатот се очекува за една недела.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Марин: Нема да има нуклеарно оружје на…

Прашањето за распоредувањето на базите на НАТО…