Дедо истепал жена со тврд предмет и сакал да изврши обљуба врз неа – еве ги деталите

t

Денеска во полициска станица во Струмица бил извршен службен разговор со Е.Т.(64) од село Самоилово, постапувајќи по пријава од 27.03.2023 во 11.30 часот според која на 24.03.2023 околу 14 часот, во атар на село Самоилово, струмичко, кај место викано „Караван“.

Тој со тврд предмет физички нападнал 43-годишна жена од струмичко село и се обидел да изврши обљуба врз неа.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дедо истепал жена со тврд предмет и…

Денеска во полициска станица во Струмица бил…

18 годишник пронашол паричник со платежна картичка,…

Поради постоење основано сомнение за сторено кривично…

Комеморација за Димче Мешковски во Драмски

Во Драмскиот театар денеска се одржа комеморација…

Д-р Беќаровски: Македонија е рекордер по бројот…

Последно во низата на труења, кое ја…

(Видео) Русија се пофали: Во Украина првпат…

Русија денеска објави дека соборила паметна бомба…