Делови од две скопски општини утре ќе останат без струја

t

Од ЕВН Македонија АД денеска известуваат дека на ден 22.09.2023 година ( петок ) без електрична енергија ќе останат: – во периодот од 08.00 до 10.00 часот,

корисниците од ул. Роналд Реган од бр.4 до бр.20, како и корисниците од ул. Благоја Паровиќ од бр.4 до бр.20. ( општина Чаир ) – во периодот од 09.00 до 11.00 часот, дел од корисниците од улиците Серска и Востаничка. ( општина Кисела Вода ) – во периодот од 12.00до 15.00 часот, дел од корисниците од ул. Невена Георгиева Дуња. ( општина Кисела Вода )

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајдени тинејџерките кои со денови беа исчезнати…

Среќно заврши потрагата по 13-годишната Елефтерија и…

Вања чедо, дете мое, дете наше, ти…

Фејсбук статус на Eroll Erko Odisea: Вања…

Талат Џафери, премиер на техничката влада, Јован…

Решението не е дефинитивно потврдено од партнерите…

Скопјанка најдена почината во својот дом

Вчера во полицијата било пријавено дека во…

Ковачевски: СДСМ е автомобил којшто вози до…

СДСМ е кола којашто вози во Вашингтон…