Објавено на:

Делови од Кисела Вода утре без струја

t

Без електрична енергија утре ќе бидат корисниците од дел од општините Кисела Вода и Сопиште во Скопје.

Како што информираат од РЦУК – Скопје, од 08:00 до 13:00 часот без струја ќе бидат делови од улиците „Тоне Томшиќ”, „Иван Козаров”, „Дичо Петров” и „Боте Боцевски”.


Исто така, во овој период без електрична енергија ќе бидат и корисниците од дел од улиците „Бранко Заревски”, „Методија Патчев” и „Китка”, а од 12:00 до 15:00 часот дел од улиците 1 и „Ракотинци” пред општина Сопиште.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Утре со посебен сообраќаен режим Скопје поради…

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

ССМ во понеделник ќе го блокира влезот…

Штрајкувачкиот одбор – Претседателството на ССМ на денешната седница…

(Фото) Непознати сторители “декорирале” споменик донација од…

Споменикот на коњаникот Мадара во паркот на…

Цената на становите ќе стагнира пренесуваат консултантите…

Стагнација на цената на метар квадратен. По…

Исчезнале две малолетни деца од Скопје

На 22.06.2022 во 11:00 часот во Полициското…