Објавено на:

Делови од повеќе населени места во Скопје денес ќе останат без вода

t

Ве известуваме дека на ден 19.05.2022 поради уличен дефект ф-600 мм на Борис Трајковски бб (пред мостот во Драчево), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од Борис Трајковски, дел од бул. Србија, село Усје, Пинтија, дел од Драчево, дел од Долно Лисиче, Студеничани, Батинци и Моране.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 11:30 часот до завршување со санација на дефектот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Митовски на лице место направи проверка…

Директорот на ЈП Водовод и канализација –…

Чекај нè Европо: Тетово без најава остана…

Цело Тетово 6 часа немаше вода за…

Делови од Карпош утре без вода

ЈП „Водовод и канализација“ информира дека утре…

Делови од Центар и Карпош утре ќе…

Дел од корисниците лоцирани на потегот од…

(Фото) Брука, што пијат македонските полицајци? Паковка…

Полициските службеници добија паковка од "Нескафе" во…