Објавено на:

Делови од Скопје без струја и вода денеска

t

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, денеска без електрична енергија ќе бидат повеќе места во општините Кисела Вода и Карпош, додека вода ќе нема една улица во Карпош.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, без струја од 8 до 15 часот ќе бидат корисниците од улица 1515 во населба Пинтија, додека, од 9 до 13 часот, корисниците од дел од улиците „Ефтим Спространов“ и „Димитар Мирачиев“ во населбата 11 Октомври.

Од 9 до 14 часот без струја ќе бидат и корисниците од улица „Бриселска“ во Тафталиџе цо Oпштина Карпош.

Поради технички зафати во водоводната мрежа, односно изведување на приклучок на улица „Козле“ број 3/33, пак, од 9 часот до завршување на интервенцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улица „Козле“ – крак број 3 во Општина Карпош.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прскање против возрасни форми на комарци овој…

Авионската дезинсекција против возрасни форми комарци на…

Украина заработила скоро 20 милиони долари од…

Володимир Кудрики, шеф на украинската Укренерго, изјави…

Ракија не е за секого: Прободен и…

Британски војник бил нападнат за време на…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека на…

(Фото) Ексклузивно: Кај е Гоце, нека стане…

Вредни луѓе вечерва го разубавиле Скопје. Инфомакс…