Објавено на:

Делови од Скопје без струја и вода денеска

t

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, денеска без електрична енергија ќе бидат повеќе места во општините Кисела Вода и Карпош, додека вода ќе нема една улица во Карпош.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, без струја од 8 до 15 часот ќе бидат корисниците од улица 1515 во населба Пинтија, додека, од 9 до 13 часот, корисниците од дел од улиците „Ефтим Спространов“ и „Димитар Мирачиев“ во населбата 11 Октомври.

Од 9 до 14 часот без струја ќе бидат и корисниците од улица „Бриселска“ во Тафталиџе цо Oпштина Карпош.

Поради технички зафати во водоводната мрежа, односно изведување на приклучок на улица „Козле“ број 3/33, пак, од 9 часот до завршување на интервенцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улица „Козле“ – крак број 3 во Општина Карпош.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Да ти е страв по улица да…

На 26.09.2022 во 13.30 часот во СВР…

(Фото) Верижен судир вечерва во Скопје! Учествуваа…

Верижен судар се случи вечерва во центарот…

Санкционирани 165 возачи во Скопје, најголем дел…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

(Видео) Со ваква младина треба да плачеме…

На социјалните мрежи се појави видео од…

Скопјани на цела држава наплаќаат паркинг во…

Социјалните мрежи вријат заради информацијата дека за…