Објавено на:

Делови од 6 скопски општини утре без електрична енергија

t

Без електрична енергија утре ќе останат делови од општините Бутел, Чаир, Карпош, Ѓорче Петров, Кисела Вода и Сопиште.

Како што информираат од РЦУК Скопје, утре без струја во периодот од 08.30 до 09.30 часот ќе останат корисниците од ул. „Иван Манолев“ во Општина Бутел, од 08.30 до 15.30 часот корисниците од ул. „Ордан Чопела“ од бр.110 до бр.140, како и дел од корисниците од ул. „Јајце„“ во Општина Чаир, од 09.00 до 11.30 часот корисниците од ул. „Струшка“ во Општина Карпош, од 09.00 до 14.00 часот корисниците од ул.„21“ во Сопиште, Општина Сопиште, како и корисниците од ул. „Шидска“ бр.10, бр.12 – влезови 2, 3 и 4, и бр.42 во Општина Ѓорче Петров.

Во периодот од 10.00 до 14.00 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците од ул. „Румена Хаџи Панзова“ во Општина Кисела Вода, а од 13.30 до 16.00 часот корисниците од место викано Осојница во Сопиште, Општина Сопиште.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Половина Скопје без струја поради дефект на…

Половина Скопје утрово пред 9 часот остана…

21-годишна девојка физички нападнала полицаец во Скопје

На 01.10.2022 околу 24 часот пред угостителски објект на…

Разбојници со нож нападнале и ограбиле скопјанец…

На 01.10.2022 околу 18,00 часот на подрачје…

Малолетници се степале па извадиле ножеви во…

СВР Скопје ќе поднесе кривична пријава против…