Објавено на:

Дел од булевар АСНОМ утре ќе остане без вода

t

На ден 19.05.2022, поради уличен дефект ф-100 мм мм на бул. АСНОМ 84, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од истиот булевар (од зграда 74 до зграда 112-парни броеви).

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со санација на дефектот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вистинската гордост: Во Скопје и Битола денес…

Македонското обединувачко движење (МОД) од Битола денеска ќе одржи собири…

Утре со посебен сообраќаен режим Скопје поради…

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

ССМ во понеделник ќе го блокира влезот…

Штрајкувачкиот одбор – Претседателството на ССМ на денешната седница…

(Фото) Непознати сторители “декорирале” споменик донација од…

Споменикот на коњаникот Мадара во паркот на…

Цената на становите ќе стагнира пренесуваат консултантите…

Стагнација на цената на метар квадратен. По…