Дел од Гази Баба денеска без вода

t

Прекин во водоснабдување денеска од 8:40 часот ќе имаат корисниците од улиците „Ташко Караџа” и „Трифун Хаџијанев”, висока зона.

Како што соопшти Јавното претпријатие „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот е поради изведување водоводен приклучок на улицата „Ташко Караџа” 4.


Водоснабдувањето ќе биде прекинато се до завршување со активностите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Делови од повеќе скопски општини денеска без…

Од ЕВН известуваат дека поради технички зафати…

Резерват во Швајцарија нов дом за две…

Двете мечки од скопската зоолошка, отпатуваа во…

Во одвоени случаи нападнати тројца малолетници во…

Две малолетнички и еден малолетник во три…

Дел од булевар АСНОМ утре ќе остане…

На ден 19.05.2022, поради уличен дефект ф-100…

Тешка сообраќајка кај Колари, повредени осум лица

Осум лица од кои две потешко се…