Објавено на:

Дел од Железара без вода

t

Поради уличен дефект, прекинато водоснабдување днеска ќе имаат корисниците од ул.„Душан Тасковиќ” во населба Железара.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:10 часот до санирање на дефектот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонски средношколци се враќаат со три медали…

На 34. Интернационална олимпијада по информатика (ИОИ…

Фуере: Бугарија се однесува како колонијална сила,…

Охридскиот договор го издржа предизвикот на времето,…

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: 13 август е еден…

Тринаесетти август, во нашата историја е запишан…

Петре Шилегов знаел за рамковните вработувања во…

Отстранувањето на речиси 40 лица од платниот…

Ванковска: Технички секретар во АЕК со завршено…

На огласот за работна позиција технички секретар…