Објавено на:

Дел од Скопје денес ќе остане без вода

t

На ден 24.06.2022 година, поради уличен дефект Ф80мм., на улица „Индира Ганди“ бб. кај Џиди Комерц.

Со прекинато водоснабдување ќе бида корисниците на улица „Индира Ганди“, „Гвадалахара“, „Гарибалди“ и „Нов Живот“.


Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:30 часот до завршување на дефектот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Македонец не можеше да ги сокрие…

Во вечерашната емисија на Јанко јади бурек,…

Николоски: Во 2018 предупредив дека Османи има…

Целата игра е Албанија да ги почне…

Николоски: Народот да знае дека доколку се…

Мислам дека народот веќе доволно добро знае…

Николоски: Нема да дозволиме уставни измени!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во вечерашното…

Димовски: Ова не е политика, не смееме…

Поранешниот пратеник во македонското Собрани, Илија Димовски…