Објавено на:

Дел од Скопје денес ќе остане без вода

t

На ден 24.06.2022 година, поради уличен дефект Ф80мм., на улица „Индира Ганди“ бб. кај Џиди Комерц.

Со прекинато водоснабдување ќе бида корисниците на улица „Индира Ганди“, „Гвадалахара“, „Гарибалди“ и „Нов Живот“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:30 часот до завршување на дефектот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Избегнете ги: На овие скопски улици и…

ЦУКС известува дека во овие утрински часови…

Босна ја стигна Македонија, и таа ќе…

Европскиот комесар за соседска политика и преговори…

Рекордно висок бројот на смртни случаи од…

Бројот на смртни случаи од огнено оружје…

Германскиот претседател ќе се сретне со екипата…

Германскиот претседател Франк – Валтер Штајнмајер во…

Внимателно возете, слаб снег провејува на Стража,…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…