Објавено на:

Дел од Скопје денес ќе остане без вода

t

На ден 24.06.2022 година, поради уличен дефект Ф80мм., на улица „Индира Ганди“ бб. кај Џиди Комерц.

Со прекинато водоснабдување ќе бида корисниците на улица „Индира Ганди“, „Гвадалахара“, „Гарибалди“ и „Нов Живот“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:30 часот до завршување на дефектот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полицијата врши притисок врз раководството на Левица-Охрид!

Во врска со утрешниот протест против отворањето…

Белата куќа: Погрешна е одлуката на ОПЕК+…

Одлуката на ОПЕК+ да го намали производството…

Битиќи: Ќе биде тешка зима ама ќе…

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи по…

Сали: Евентуална смена би била на барање…

Евентуална смена би била на барање на…

Руско издание на „Форбс“: По прогласената мобилизација…

Од почетокот на мобилизацијата во Русија, на…