Објавено на:

Дел од ул. „Перо Наков“ без вода

t

Поради реконструкција на водоводна мрежа на ул.Перо Наков во населба Гази Баба, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на потегот зад „Бриколаж“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:00 часот до завршување со реконструкцијата.
Скопје, 8 јуни 2022

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Големо намалување на горивата, ова се новите…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

И бурекот ќе стане луксуз: Една четвртина…

И лебот станува луксуз за граѓаните. Во…

За влез во државата се чека околу…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…

(Фото) Удрен велосипедист во центарот на Скопје

Во овој момент во центарот на Скопје…

Власта потрошила 58 милиони евра на провизии…

Постои застој и бавна динамика на реализацијата…