Демолиран стадионот во Чаир – бил запален и оган

t

Непознати сторители упаднале и беснееле на стадионот во Чаир. Епилогот е скршени столици на трибините, врати и инвентар во соблекувалните, а бил запален и оган.

Од МВР информираат дека случајот бил пријавен вчера на пладне, а се случил во текот на ноќта.


Веднаш по добиената пријава полициски службеници излегле на место на настанот и се преземаат меркин и активности за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Престрелка во Чаир: Едно лице почина

Вечерва во СВР Скопје е пријавено пукање…

Отишле да вежбаат па се степале и…

На 16.03.2022 во 04.00 часот во Полициската…

Пукање во Чаир: Го нападнал со остар…

На 11.03.2022 во 18.30 часот на подрачјето…

Арсовска: Креираме трајни решенија за долгогодишните проблеми…

Градоначалничката на Град Скопје денес, заедно со…

Фpлени мoлoтови коктели во дворови на двајца…

На 18.01.2022 во 19.05 часот Џ.Љ.(63) од…