Објавено на:

Демонстранти од Ирак, Либан и Пакистан го запалија шведското знаме: Протести против палењето на Куранот

t

Во неколку претежно муслимански земји денес се одржаа протести за да се осуди неодамнешното сквернавење на Куранот, а екстремни десничарски активисти протестираа во Шведска и Холандија.

Протестите одржани во Пакистан, Ирак и Либан завршија со мирно растурање на луѓето, пренесе АП.

Во главниот град на Пакистан, Исламабад, полицајци запреа демонстранти кои се обидуваа да се движат кон шведската амбасада.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД посредувал за договор помеѓу ММФ и…

Вашингтон беше лут на претходната влада на…

Унгарија го предизвика обидот на Шведска да…

Министерот за надворешни работи на Унгарија Питер…

“Заборавиле да пишуваат”: Шведска се враќа на…

Додека децата се враќаа во училиштата во…

Адмиралот Бауер: Со Финска и Шведска во…

Со пристапувањето на Финска и Шведска, 96…

Вознемирувачко видео: Се урна хеликоптер на пакистанската…

Двајца офицера на пакистанската морнарица и еден…