Објавено на:

Демонстрации во Италија: Бараат повлекување од НАТО?

t

Во центарот на Рим се одржаа демонстрации против политиката на италијанската влада во позадина на украинската криза.

Како што изјави за РИА Новости еден од организаторите на демонстрациите, меѓу барањата на демонстрантите е и повлекување на Италија од НАТО и укинување на антируските санкции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Италијанската даночна полиција заплени имот вреден над…

Италијанската даночна полиција заплени имот во вредност…

Во Италија уапсени албански сопружници и запленета…

Италијанската полиција во градот Мјештре уапси албанска…

Распуштен италијанскиот Парламент: Италија оди на избори

Претседателот на Италија, Серџо Матарела денеска го распушти Парламентот…

Марио Драги поднесе оставка: Италија оди на…

Италијанскиот премиер Марио Драги вечерва поднесе оставка…

Државјани на Косово уапсени во Италија: Планирале…

Италијанската полиција уапсила двајца млади Албанци, по…