Денеска нова одлука за цената на горивата

t

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за цените на горивата.

Во четвртокот РКЕ одлучи цената на горивата да не се менува.

Ова се актуелните цените на нафтените деривати:

ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 81,00 ден/лит
ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 83,00 ден/лит
ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 82,00 ден/лит
Екстра лесно масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 78,50 ден/лит.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Добра вест: Поевтинува дизелот

Регулаторната комисија за енергетика, донесе одлука за…

Се зголемуваат цените на горивата во Македонија

Се зголемуваат цените на нафтените деривати, соопштија…

РКЕ утре ќе одлучува за нови цени…

Регулаторната комисија за енергетика утре ќе одлучува…

Добра вест: Поевтинува дизелот, ова се новите…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

РКЕ одлучи: Нови цени на горивата од…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…