ДЕНЕСКА ПОЛНЕЛ 40 ГОДИНИ: Таткото на македонскиот репрезентативец загина во сообраќајка

t

Ужасни вести денеска доаѓаат од Бугарија, од Пловдив. Во тешка сообраќајна несреќа денеска во околината на тој град загина таткото на нашиот младински репрезентативец и мега – талентот на Шкендија, Дашмир Елези, пренесе СпортМедиа.

Инаку како што јавуваат медиумите во Бугарија, до несреќата дошло кога БМВ во кое бил таткото на фудбалерот, Скендер Елези, се судрил директно со камион од спротивниот правец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пет века сме се бореле со Османлиите,…

Изјавите дека доколку не се направат уставните…

(Во живо) “Сајбер команда” со Филип Петровски

Следете ја во живо петтата епизода на…

Мртов маж пронајден во својот дом во…

На 31.03.2023 околу 12.40 часот во СВР…

Бајден рекол за Харадинај дека е Џорџ…

Дали тие што го водат својот народ…

Вереницата на Роналдо со шокантно тврдење: Ни…

Кристијано Роналдо и неговото семејство неодамна се…