Објавено на:

Денеска сончево и многу топло време, утре невреме со пороен дожд и град

t

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец ќе биде време денес. Попладне ќе има ретка појава на пороен дожд и грмежи. УВ=8.

Утринските температури ќе се движат од 10 до 16 степени, а максималните дневни ќе достигнат до 35 степени.


Во Скопје сончево време со дневна температура од 33 степени.

За утре метеоролозите најавуваат сончево и топло време со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме. УВ=8

Во следните денови во попладневните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност, проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, на места и во форма на невреме со појава на град.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Претпладне многу топло, попладне услови за…

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Претпладне многу топло, попладне услови за…

Претпладне сончево и многу топло со мала…

Метео: Претпладне сончево и многу топло, попладне…

Од УХМР јавуваат дека претпладне времето ќе…

Нестабилно време со пороен дожд и грмежи…

Нестабилно време со пороен дожд и грмежи…

Метео: Претпладне сончево, попладне освежување со дожд

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…