Објавено на:

Денеска ќе биде сончево со мала облачност и засилен ветер

t

Сончево и студено со мала, а во источните делови со умерена локална облачност. Претпладне ќе дува засилен северен ветер, кој во попладневните часови ќе слабее, а најдолго ќе се задржи долж Повардарието.

Во Скопје сончево со мала облачност и со умерен до засилен северен ветер, особено претпладне.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Времето денес сончево и студено

Сончево и студено, во западните делови со…

Сончево и студено, претпладне ќе провејува слаб…

Претежно во североисточните делови претпладне ќе провејува слаб…

Две лица загинаа во несреќи поради силниот…

Две лица загинаа како последица на силниот…

Денеска ќе биде сончево со мала облачност…

Сончево и студено со мала, а во…

Денес времето ќе биде сончево

Сончево со мала до умерена локална облачност.…