Објавено на:

Денес сончево време со утринска магла

t

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност поголема во западните делови и со услови за утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од југозападен правец.

Утринските температури ќе се движат од -2 до -9 степени, а дневните од 2 до 10 степени.

За утре метеоролозите најавуваат наутро услови за појава на магла. Преку денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност, позначителна во планинските делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Нови врнежи од дожд се очекуваат од понеделник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Добро утро со Инфомакс: По патот на…

Во чест на големиот македонски револуционер, апостол…

Добро утро со Инфомакс: Еден чоек шчо…

На денешен ден, 18 јануари 1830 година…

Нема поголеми задржувања на граничните премини низ…

 Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Шоле во “проверка” на Западен Балкан: Најпрво…

Високиот советник на Стејт департментот, Дерек Шоле…

Добро утро со Инфомакс: Во шумата јас…

Андон Лазов Јанев, познат како Ќосето или Касапот е македонски  револуционер,…