Ден по пожарот Ламбе пееше на фестивал: Немаше изгореници, беше смирен како ништо да не се случило

t

Веста дека поп пејачот Ламбе Алабаковски (34) е уапсен бидејќи ја запалил вратата на бугарскиот клуб ,,Ванчо Михајлов” во Битола, ја изненади јавноста.

Музичарот кој со сопругата и децата седум години живееше во Америка, а неодамна се врати во родниот крај и најави продолжување на музичката кариера, секогаш бил познат како скромна личност, и човек кој не е склон кон конфликти или пак предизвикување на инциденти.

Пред два дена, во неделата, тој настапи на фестивалот за фолк музика Валандово фест, а негови колеги за ,,Фокус” со кои се дружел таму, велат дека ништо не наговестувало дека тој стои зад делото кое го сврте вниманието на регионот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пороен дожд, грмежи, град и силен ветер:…

Подрачјето на земјава од утре до средината…

Што допре Свето Пивара се исуши: Како…

Феноменот Свето Јаневски, познат како Свето Пивара,…

ЕУ ја предупреди Албанија: Стоп на шемата…

Делегацијата на Европската унија во Тирана ја…

Важно соопштение од Народна банка: Раст на…

Во јули годинава според намената на кредитите…

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка

На 18.08.2022 во 11.40 часот било пријавено…